Život nie je hra opatrená dvomi kolesami a ani žiadne kombinácie k úspechu neexistujú


Márne veríme v náhody, všetko sa deje z nejakého racionálneho princípu, len my ho zatiaľ nedokážeme rozlúštiť. Preto siahame po tom, čo je pre nás ľahšie. Zväčša sa za tým skrýva množstvo emotívnych výkrikov a intuitívnych (ne)vytriezvení. Tí, ktorí radšej uprednostňujú veci strategicky usporiadané a aj v hierarchickej línii, sa len ťažko dajú nahovoriť na hru o niekoľkých číslach, farbách či kombináciách, kde úspech a šťastie navzájom úzko súvisia.

Vsádzať svoje životné šťastie, finančné úspory či celú svoju ľudskú dôstojnosť do hier, kde sa možno aj vychádza zo strategickej racionality, no je to len naoko. V hazarde ľudia stávkujú v podstate so všetkým, čím disponujú. So svojou ľudskou osobnosťou, so životným šťastím a v neposlednom rade aj s financiami.

Niekto si môže aj viackrát po sebe zatočiť pohyblivým kolesom s číslicami od 1 do 37 (38), možno si aj dokáže percentuálne vypočítať pravdepodobnosť výhry, no točiť sa dookola v jednom kruhu nie je rozumné. Zväčša sú len dve možné varianty ukončenia hry – buď áno alebo nie, párna alebo nepárna, červená či čierna, pritom šťastena ako populárna spoločenská hra svoj návod k dosiahnutiu ešte nikomu neposkytla. Šťastie je jednoducho premenlivé. Hazardné hry s ním spolupracujú, len to skrývajú pod pokrievku pravidiel, herných stratégií a postupov.

Vnútorné či vonkajšie stávky? Pravé alebo nepravé lži o úspechoch za milión?

Úspešne stávkovať znamená vyhýbať sa tomuto zlu veľkým kolesovým oblúkom. Hazard má dostatočne veľa tienistých stránok, a preto francúzska ruleta s odlišným usporiadaním hracieho stolu by vám nemala slúžiť ako oporný bod v situáciách, keď treba zobudiť svoje ospalé životné šťastie. Vy ste šťastní nadostač. Pokým vám žiadna zo základných existenčných potrieb vo väčšom rozsahu nechýba a v každej možnej nepriazni sa máte na koho obrátiť, radšej svoju šťastenu nevytáčajte do zúrivosti.

Tešiť sa treba hoc aj z obyčajných životných maličkostí. Možno je to klišé, no vo viacerých správach sa píše, že ani európska ruleta by si na vašej trvalej adrese nemala zanechávať žiadne zo svojich čísel či výplatných pomerov. Spoliehať sa treba predovšetkým sám na seba a robiť presne to, čo nám sily a zdravé zmýšľanie dovoľujú.

Nie je síce zakázané točiť so svojím osudom podľa vlastných stávok, len či sa nám to neskôr nezroluje do ďalšieho ľudského zlyhania. Bolo by predsa na škodu viac veriť stĺpcom a radom než svojim schopnostiam a osobnostným kvalitám. Máme predsa svoje vytýčené ciele, tak ich nezamieňajme za tuctové stávky, pretože náhodou nás môžu dostať pod kolesá… A tentoraz naozaj dosť pohyblivé!

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!