Aj ty si sa zamiloval do novej Opel Astra?


Ľudia si často príliš neuvedomujú, že automobilka Opel je plne vlastnenou filiálkou amerického koncernu General Motors. Ak im to chcete pripomenúť, posaďte ich do minulej generácie Astry. Nie je totiž náhoda, že sa odchádzajúci Astra Sedan v naleštenej, kožou obšité a drevom obloženej verzii predáva za oceánom ako Buick Verano. Nosí meno značky, ktorá je synonymom pre veľkú, ťažkú vec, ktorá sa zaoberá predovšetkým výrobou usadených sedanov pre dôchodcov. A perfektne sa k tej značke hodí. Žiadne iné auto nižšej strednej triedy nedokáže tak presvedčivo vyvolať dojem, že sedíte v obrovskom cestnom krížniku.

Keď sa na Opel Astra prvýkrát pozriete zvonku, začnete trochu pochybovať o tvrdení automobilky, že ide o úplne nové auto. Celkové tvary karosérie aj jej, pevných bodov, ako sú otvory, umiestnenie stĺpikov a podobne, naznačujú viac než náhodnú podobnosť s predchodcom. Ale ako náhle sa posadíte dovnútra, ocitnete sa razom v úplne inom svete. Tu starú pripomínajú snáď len budíky. Zvyšok kabíny je modernejší, uhladenejší a pôsobí oveľa solídnejším, kvalitnejším dojmom ako predtým. Asi k najväčšej zmene došlo na stredovom paneli, kde zmizlo kopec tlačidiel a bola nahradená elegantným, čistým dotykovým displejom.

Nová Astra totiž zvnútra pôsobí ako väčšie auto, ale tentoraz už za to nemusíte platiť neohrabanosťou a ťažkopádnosťou. Ale ak by ste chceli naozaj veľké auto v garáži, tak si zaobstarajte Opel Grandland.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!