Veci, ktoré treba zvážiť pred prijatím agentúry


Plán najať si agentúru je vždy veľký krok. Samotné rozhodnutie o najatí agentúry je obrovským prejavom viery v danú spoločnosť. Či už si spoločnosť najímate pre dôležité veci alebo dodatočnú pomoc, po prvýkrát to môže byť náročné výberové a prijímacie konanie.

Avšak je niekoľko dôležitých vecí, na ktoré treba upriamiť pozornosť a ktoré vám uľahčia výber správnej agentúry. Ak napríklad potrebujete zlepšiť svoj online marketing, je dôležité nájsť tú správnu SEO agentúru.

Retenčná miera

Priemerná miera retencie vo všetkých odvetviach je približne 90%. Pre marketingové a PR agentúry je to trochu bližšie k 30%. Stojí to veľa času, ale aj ľudskej námahy, aby sa stále školili noví zamestnanci z dôvodu vysokej fluktuácie zamestnancov vo firme. Pre klienta je frustrujúce, keď agentúra strieda zamestnancov ako na bežiacom páse, pretože ak sa vyskytnú mimoriadne situácie, môže byť komunikácia a riešenie problémov zložitejšia pre zamestnanca, ktorý dostal klienta a nepozná ho tak, ako predchádzajúci.

Podnikateľské ambície a ciele

Zistite si o agentúre aj jej plány do budúcna. Či sa chystá rozrásť a mať dosah na nové oblasti. Či bude fyzicky dostupná na viacerých miestach. A rozhodne sa pokúste zistiť, ako spolupráca s vašou spoločnosťou zapadá do celkového plánu agentúry.

Vlastníctvo a investície

Všetky spoločnosti, dokonca aj reklamné agentúry, dosiahnu bod, v ktorom by mohli zvážiť externé financovanie, ktoré im pomôžu dosiahnuť ich ciele, rast alebo si nechať dvere otvorené. Ale ako je už zvykom, investori môžu mať vplyv na fungovanie agentúry.

Od presadzovania vlastníctva agentúry k rozhodovaniu, personálu, stratégii a rastu môžu mať investori významný vplyv na vzťah medzi agentúrou a klientom.

Avšak aj tento problém sa dá vyriešiť. Stačí sa stretnúť s vlastníkmi a investormi a zistiť, či je smerovanie agentúry pre vás vhodné.

Odbornosť

Pýtajte sa na odbornosť a na to, či sú zamestnanci zaškolení. Ani elektrinu v dome si nenecháte robiť od človeka bez odbornosti, rovnako sa nenecháte operovať lekárom bez špecializácie. Skúste si vopred niečo naštudovať o oblasti, v ktorej potrebujete pomôcť a zistite si, či zamestnanci agentúry ovládajú tieto veci. Napríklad, aké marketingové nástroje využívajú.

Medzi nemenej dôležité veci patria aj vybavenie a zariadenia agentúry alebo podmienky a spôsob fakturácie a nákladov.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!