Špeciálne zariadenia na sledovanie zveri a ochranu objektov


Bezpečnosť je v dnešnom svete jedna z veľmi dôležitých vecí, pretože mravné hodnoty niektorých ľudí sú na veľmi nízkej úrovni. A nakoľko nie sú veci, ktorými sa obklopujeme zadarmo, musíme si ich bezpečnosť pred takouto hrozbou poistiť. K tomuto účelu nám dnes slúži niekoľko moderných technológii. My sa pozrieme na tie, kde si všetko môžete zaznamenať pomocou videa, kvalitnej foto dokumentácie a iných špeciálnych efektov.

Moderné fotopasce FOXCAM

Fotopasca je kamera alebo špeciálny typ fotoaparátu, ktorý zachytáva objekt v automatickom režime. Toto zariadenie používajú hlavne biológovia a poľovníci na monitorovanie zvierat v lesoch, rezerváciách a súkromných poľovných revíroch. V niektorých prípadoch je ale možné fotopascu použiť ako prostriedok na autonómne pozorovanie rôznych objektov alebo ochranu nehnuteľnosti.

Ich výhodou je mobilita a spôsob napájania. Majú rôznu kapacitu pamäte, čo vám ich umožní  využívať na zachytenie niekoľkých snímkov naraz. Mnohé modernejšie fotopasce dokážu zaznamenať video a fotografie s rozlíšením až 14 MPx, ktoré sa potom dajú poslať cez MMS do vášho mobilu.

Špeciálne fotopasce FOXCAM sú vybavené technológiou patentovaného PIR čidla a FOXraw, majú české menu,vďaka čomu bude ich ovládanie naozaj jednoduché. Dokážu zaznamenávať kvalitný obraz aj v noci. Vzdialenosť pre spustenia PIR čidla je 15 metrov a pri presvetlení až do vzdialenosti 14 -20 metrov.

Nočné videnie vás robí neviditeľným

Ak sa svetelné podmienky zhoršia, môžete použiť multifunkčné zariadenie v podobe moderného nočného videnia, ktoré bude pre vás skutočnou spásou. Pomocou tohto zariadenia môžete ľahko vidieť všetko, čo vás obklopuje aj v tej najväčšej tme.

Toto zariadenie je obzvlášť dôležité pre poľovníkov, pretože sa tak stávajú pre plachú zver nenápadným objektom aj v noci. Veľmi dobre vám poslúži aj na ochranu objektu v podmienkach, ktoré nie sú na svetelo priam ideálne.

Nočná optika

Zariadenie kvalitného nočného videnia má nasledujúce výhody:

  • vysoká úroveň kvality obrazu;
  • vynikajúca optika pre nočné videnie;
  • odolnosť voči teplotným extrémom;
  • spoľahlivé a odolné puzdro;
  • snímač vybitia batérie;
  • malá hmotnosť;
  • schopnosť nepretržite používať zariadenie niekoľko hodín.

Veľmi podobné funkcie majú aj termovízie, tie však pracujú viac menej s teplom. Fotopasce a nočné videnia vám poskytnú kvalitný obraz, na základe ktorého budú vaše pozorovanie a ochrana objektu oveľa lepšia, detailnejšia a pohodlná.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!