Počujete v byte každý krok? Máme riešenie


Je všeobecne známym pravidlom, že dosiahnuť výborné akustické podmienky v modernom priestore je ťažké. Poznáme iné riešenie.

Téma akustiky je dôležitá, nakoľko súčasné moderné stavby potrebujú akustické riešenia. Ak vám doma prekáža váš zvuk, poznáme odpoveď na vašu otázku. Bežne ide o réžie, štúdiá, domáce kiná, rádiá, ale i spoločenské priestory.

Akustikou sa zaoberajú aj ľudia, ktorým prekáža agresívny zvuk pri väčších hlasitostiach, duniace basy pri reprodukcii hudby, celkovo nepríjemná ozvena v priestore či pri nasťahovaní do novej stavby alebo prestavby. Vyriešením priestorovej akustiky dosiahnu nielen príjemnejšiu a pokojnejšiu atmosféru, ale aj lepšiu zrozumiteľnosť, vyváženú hlasitosť a reprodukciu pri rozličnej intenzite, prirodzenú farbu zvuku a stabilizáciu priestorového zobrazenia zvuku.

Posúvajte tú stoličku potichšie, prosím

Čo však so zvukom, ktorý vzniká v kontakte s podlahou? Počujeme akýkoľvek krok, dupot, posúvanie stoličiek, i keď sa snažíme byť čo najtichšie. Tieto časti podlahy bývajú väčšinou podceňované a sú riešené z nevhodných materiálov, prípadne vypracované zlou technológiou.

Tým, že kroky, dupot a zvuky na podlahe vyvolávajú zvuky na nízkej frekvencii, treba zvoliť materiál, ktorý bude účinný aj proti tomuto typu. Najlepšie je zvoliť kročajovú izoláciu pod plávajúcu podlahu a ešte lepšie – zvoliť vhodné parametre.

Podľa čoho sa riadiť?

Ideálna kročajová izolácia pod plávajúcu podlahu by mala byť medzi 5-10 mm. Polystyrén alebo minerálna vlna sú príliš vysoké a zvyšujú zbytočne výšku podlahy. Ďalej je dôležitý výkon odhlučenia, či dynamická tuhosť. Najlepšie je riadiť sa podľa samých seba. Ak cítite, že ste hluční a nechcete robiť starosti svojim susedom, určite je najlepším spôsobom zvoliť kročajovú izoláciu. Tak isto vtedy, ak je váš spodný sused príliš hlučný a vy ho chcete „odhlučniť“. Skvelé riešenie, nie?

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!