Odborníci tvrdia, že ľudia v mnohých prípadoch preferujú videá pred článkami


Patríte aj Vy medzi ľudí, ktorí pred kúpou nejakého zariadenia prevetrajú vždy internet, aby zistili o spomínanom zariadení čo najviac?

Ak áno tak robíte dobre. Zároveň treba podotknúť, že intenet ponúka široké možnosti šírenia informácií. Napríklad PR článkami alebo videami. Rozmýšľali ste nad tým, ktorá forma je vhodnejšia pre koncového používateľa?

Viacero odborníkov, medzi ktorými nájdeme redaktorov viacerých technologických portálov hovoria, že najlepšia forma recenzií zariadení je formou videa a nie PR článkov. Totiž hoci do článku dokážete zmestiť veľké množstvo informácií, ktoré do niekoľko minútového videa len ťažko zmestíte tak reálny pohľad na zariadenia vám dá kvalifikovanejší pohľad. Vo videu totiž len ťažko zakryjete sekanie, pomalé reakcie a ďalšie parametre, ktoré sú dôležitými faktami pri procese rozhodovania sa či kúpiť dané zariadenie alebo nie. Obzvlášť veľmi populárne sú recenzie smartfónov, kde dokážete zistiť či konkrétny telefón je  dobrým mobilom alebo nie v priebehu niekoľkých minút.  Pričom používatelia, resp. záujemcovia pri kúpe smartfónov tieto video recenzia alebo prvé pohľady a dojmy oceňujú hlavne pri zariadeniach of firiem ako sú Vernee Mobile, Xiaomi, a ďalších ktorí nie sú ešte tak dobre etablované na našich trhoch. Čerešničkou na torte je, že tieto relatívne mladé značky na našom trhu ponúkajú vo väčšine prípadoch mobily online za výrazne lepšie ceny ako kamenné obchody.

Menšie a stredné redakcie však aj napriek tomu uprednostňujú PR články

Ak navštevujete viacero internetových portálov tak vo väčšine prípadoch sa stretneme primárne s PR článkami. Dôvod je jednoduchý, na vytvorenie videa nepotrebujte len extra človeka, ale výbavu, ktorá mnohokrát stojí stovky EUR. Zároveň umiestňovanie reklamy vo videu býva častokrát náročnejšie ako na webových stránkach kde nájdete články. Inými slovami nákladovosť na tvorbu videí je výrazne vyššia ako napísanie článku.

Foto: pexels.com, video: youtube.com

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!