Nezabúdajte na čistenie šperkov


Šperky sú súčasťou výbavy žien i mužov, všetci milujeme ich nosenie, kombinácie a sú to zároveň aj skvelé tipy na darčeky pre vašich blízkych. Zrejme najbežnejšími a cenovo prijateľnými šperkami sú tie zo striebra. Pri kúpe strieborných šperkov sme nadšení z ich lesku, nasadíme si ich takmer okamžite a pomaly si ich nedáme ani dole. To posledné, na čo pritom myslíme, je starostlivosť o šperky a pravidelné čistenie. Viete, ako na to?

Oxidácia ako nepriateľ

Obľúbené striebro je ušľachtilý kov a, bohužiaľ, podlieha oxidácii. Pozitívne k tomu neprispievajú kozmetické produkty, parfémy a neustály kontakt s pokožkou. Vaše strieborné šperky môžu časom začať postupne černieť, a tým stratia na kráse. Skvelý tip, ako si poradiť s oxidáciou na vašich strieborných šperkoch, vám dá Kutil Adam. Ak ho nepoznáte, tak Kutil Adam je obľúbená relácia televízie Barrandov, kde Adam radí ľuďom napríklad aj to, ako vyčistiť strieborné šperky.

Babské tipy

Ak vás tento užitočný tip zaujme a pomôže vám, tak nájdete ďalšie videá Kutila Adama na YouTube kanáli, kde načerpáte mnoho inšpiratívnych nápadov.

Kutil Adam odporúča vložiť vaše začerneté strieborné šperky do vriacej vody so soľou. To je skvelý, avšak zďaleka nie jediný spôsob, ako ich vyčistiť.

Ďalšou možnosťou je nechať váš šperk cez noc v pive a ráno ho len vyleštiť. Ak vám je ľúto minúť pivo, môžete použiť aj mix vody, octu a jari.

Na čistenie vašich obľúbených šperkov môžete použiť aj popol. Jednoducho ho dajte na handričku a umývajte. Popol je možné zameniť za prášok do pečiva.

Ak vám ani tip Kutila Adama a ani naše nepomôžu, nechajte si pomôcť od odborníkov v klenotníctvach, kde majú na čistenie špeciálne prístroje, ktoré vám vaše šperky nepoškodia a krásne dostanú do pôvodného stavu.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!