Film 21: Oko berie – oddychovka na večer


Štúdium na prestížnej vysokej škole bez štipendia, sponzoringu od bohatých rodičov alebo poriadne platenej brigády je takmer nemožné. Veď financovanie študentského života s nákladmi na štúdium nie je jednoduché, a teda sa musí každý obracať ako najlepšie sám vie. Ako sa s nákladnou školou vyrovná geniálny študent matematiky, Ben?

Niekoľko geniálnych matematických študentov pod vedením svojho učiteľa vytvorí skupinku, ktorá svoje voľné víkendy trávi v meste svetiel, Las Vegas. V kasínach hrajú obľúbenú hazardnú hru Blackjack, no používajú neprijateľné triky, a teda počítanie kariet a tajné signály. Ich obrovské mozgové kapacity zvládajú bez prezradenia hrať pomerne dlho a peniaze sa hromadia. Ben však prejaví náklonnosť k svojej spolužiačke. Má láska pri hazarde svoje miesto?

Americký film Oko berie bol distribuovaný na plátna kín a televízne obrazovky v roku 2008 a vyslúžil si neoficiálny „titul“ domácej oddychovky. Triler a dráma, to sú žánre najviac zastúpené vo filme.

Film Oko berie stojí za zmienku aj kvôli tomu, že si po jeho zhliadnutí možno uvedomíte, že hazard je potrebné ohraničovať a kontrolovať. Samozrejme, raz za čas si zahrať s priateľmi poker či blackjack s prijateľnou sumou peňazí a vkladom, môže byť určitým odreagovaním. Myslite na to, že ostať bez peňazí alebo sa dostať do podobnej partie ako hlavný hrdina Ben, môže byť obrovským problémom. Takže s rozumom a odvážne!

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!