Čo robia poľovníci v zime a ako sa starajú o naše pohodlie


Lovecká sezóna sa začína s príchodom jesenných mesiacov a končí niekedy s príchodom prvých mrazov. Povinnosti poľovníkov tým ale na svojej sile a význame nestrácajú, práve naopak.

Predovšetkým je to o pomoci zveri v čase núdze a o jej ochrane. Poľovníctvo je zaujímavou činnosťou. Ťažko dnes nájdete skupinu ľudí, ako sú poľovníci alebo ochrancovia prírody, ktorí vo svojom voľnom čase a často za svoje vlastné peniaze robia niečo pre druhých, bez toho, aby im to prinieslo zisk a hmotný úžitok.

Nutnosť pre úspešný lov

V radoch poľovníkov sú ľudia, ktorých spája vzťah k prírode a k zveri. Je to veľa práce a starostlivosti. Za to, že môžu chodiť do poľovného revíru, aby mohli prikrmovať, zaplatia často veľké finančné prostriedky, pretože jadrové, dužinaté a objemové krmivo si nakupujú za svoje. A za to sa im na jeseň dostane tej pocty, že môžu niečo uloviť. Môžu, no všetci to nemusia. Poďte sa s nami pozrieť na to, čo je pre nich okrem dobrých poľovníckych potrieb naozaj dôležité.

Človek z veľkej časti prírody odstránil pôvodných predátorov a teraz je na ňom, aby plnil ich funkciu. Aby v prírode udržiaval rovnováhu, únosné počty zveri, ktoré nemajú, okrem človeka, prirodzených nepriateľov. Poľovníctvo nie je iba lov. Poľovníctvo je súbor činností ľudí, ktorí súcitia s prírodou a so zverou. Ktorí ju chránia a starajú sa o ňu.

Lov ako taký, tvorí veľmi malé percento z celkovej celoročnej poľovníckej činnosti. Poľovníkom ide aj o chov a ochranu zveri, čo je veľmi pozitívne. Zároveň ide o ľudí, ktorí žijú ako bežné osoby a nosia tie isté kvalitné pánske tašky do práce, ako normálny smrteľník. Dokonca ani v zime nezaháľajú.

Aj v zime majú čo robiť

Január by mal byť pre nich najdôležitejším mesiacom starostlivosť o zver. To je prvoradá myšlienka poľovníctva, ktorá nečaká až opadne posledný sneh. Aj v tých najchladnejších mesiacoch dbajú na to, aby mala zver v kŕmidlách vždy dostatok čerstvého a kvalitného sena.

Aby sa tiež presvedčili o aktuálnom počte a stave lesnej zveri v danom revíry, musia mať tie najlepšie ďalekohľady, ktoré zaistia tú najlepšiu starostlivosť spojenú s našou bezpečnosťou.

Nepodceňujme preto ich dôležitosť, ktorá je v zime dvakrát tak veľká.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!