Ako sa najlepšie naučíte cudzí jazyk?


V roku 2014 výskumníci z Penn State Center dokázali, že štúdium cudzieho jazyka v dospelosti posilňuje nervové spojenia, zlepšuje činnosť mozgu a vo všeobecnosti bráni starnutiu. Ak chápete všetky slová v tomto odseku, práve pre vás sme pripravili niekoľko užitočných metód, ako sa môžete naučiť cudzí jazyk oveľa ľahšie.

Prvá osoba

Podľa mnohých jazykových učencov, štúdium cudzích jazykov pomocou frázových textov zlepšuje proces zapamätania si jednotlivých slov a všeobecných zásad tvorenia viet v ňom. Najlepší spôsob zapamätania si týchto fráz je vždy v prvej osobe. Táto metóda údajne zabraňuje depersonalizácii učeného materiálu a dáva príležitosť “vyskúšať” si frázy, ktoré môžu byť pre vás užitočné aj v reálnom živote. Osvojiť si ľahko prvé frázy môžete aj na dobrom jazykovom kurze, ktorý si ale musíte zaplatiť.

Vzorec 30 slov

Ak si hľadáte ideálnu jazykovú školu, do času, než sa vám to podarí, vyskúšajte metódu jednoduchého vzorca. Špecialisti odvodili ideálny vzorec na zapamätanie si 30 slov denne, z ktorých každé 5 je sloveso. Metóda je zameraná a určená najmä pre tých ľudí, ktorí si chcú osvojiť najmä základy. Ide to rýchlo a jednoducho. Odporúča sa každý deň začínať so slovami, ktoré začínajú na jedno konkrétne písmeno v abecede.

Naša rada: Ak chcete dosiahnuť dobré výsledky pri štúdiu cudzieho jazyka touto metódou, akceptujte hlavné pravidlo – slová sa musíte učiť denne, nedávajte si žiadnu pauzu.

Práca s textom

Možno najpriateľskejšia a najužitočnejšia metóda učenia jazykov je zapamätanie si zahraničných skladieb paralelne s ich prekladom. Lingvisti si uvedomujú, že táto metóda pomáha zvládnuť učenie sa cudzieho jazyka naozaj dobre, najmä ak je preklad vykonávaný samotným študentom, berúc do úvahy gramatické a štylistické znaky textu. Veľkou výhodou techniky sú piesne a ich krásna výslovnosť, opakovanie toho istého textu a napodobňovanie interpreta.

Naša rada: začnite svojimi obľúbenými lyrickými dielami, kde sa spievajú jednoduché a zrozumiteľné slová. Vyskúšajte to, nič za to nedáte a navyše sa vy a váš mozog dobre zabavíte.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!