Ako a kde využiť vlastnosti škárovacej hmoty Mapei


Jednou z dôležitých fáz opravy alebo montáže spojov je vedieť použiť na konkrétny povrch a materiál vhodnú zložku. Moderný trh stavebných materiálov vám umožňuje vybrať si ten váš ideálny tmel a dobrú tesniacu zložku. Najčastejšie je to ale riešenie na báze silikónu.

Ak chcete získať naozaj vysoko kvalitný výsledok, potrebujete kúpiť nie len ten správny materiál, ale aj vedieť, ako používať jeho tesniace prvky. O všetkom dôležitom v oblasti aplikácie a využitia kvalitného tesniaceho tmelu sa dozviete z tohto článku.

Aké sú výhody silikónového tmelu?

Aby sme pochopili, prečo sa najbežnejšie používa silikónový tmel, stačí sa len zoznámiť s jeho hlavnými výhodami, ktoré ho radia do skupiny najžiadanejších škárovačiek na trhu. Ide najmä o:

  • vysoký stupeň pružnosti, ktorý ich umožňuje používať aj na pojazdných konštrukciách, pričom sa neznižuje kvalita tesniacich spojov;
  • vynikajúca pevnosť – v priemere je životnosť materiálu niekoľko rokov;
  • vynikajúca priľnavosť, ktorá umožňuje spracovanie všetkých druhov materiálov vrátane návrhov z kompozitných častí z plastu, kovu, skla, keramiky, betónu a dreva;
  • absolútna odolnosť voči ultrafialovému žiareniu;
  • vysoký prah tepelnej odolnosti;
  • dokonale odoláva poškodeniu pod organickým vplyvom;

Kde môžem použiť silikónový tmel?

Ďalšou významnou výhodou silikónu je skutočnosť, že rozsah použiteľných oblastí takejto tesniacej hmoty je naozaj prakticky neobmedzený. Používa sa v rôznych odvetviach priemyslu – od montáže zariadení až po inžiniering.

Zoznam prípustných stavebných riešení nie je zďaleka úplný. Silikónový tmel je všeobecne používaný pre takmer všetky vnútorné a vonkajšie práce, vrátane montáže nábytku a iných mobilných konštrukcií. Takže ak potrebujete utesniť odtok , ktorý vedie odpadovú vodu z domu do kvalitnej betónovej žumpy, možno ho využijete tiež.

Ako si vybrať správny silikónový tmel?

Aby ste zhodnotili všetky výhody podľa svojho výberu a rýchlo a kvalitne vykonali všetky plánované práce pri kúpe silikónového tmelu, uistite sa o:

  • Počte komponentov, k dispozícii sú jednozložkové a dvojzložkové riešenia;
  • Základnom type – alkalický, kyslý alebo neutrálny tmel;
  • Farbe – mnohí výrobcovia ponúkajú široký výber, od bežného neutrálneho až po oceľový a zlatý odtieň;
  • Type plnív – či chcete zvýšiť priľnavosť, znížiť viskozitu silikónu a iné.

Nakoniec si pozorne prečítajte odporúčania od výrobcu na obale. Na všetkých kvalitných výrobkoch je vždy preferované použitie – pre vonkajšiu prácu, pre kúpeľ a iné. Ak si nie ste istí, opýtajte sa predajcu a konzultanta, aké zloženie je najlepšie pre vašu plánovanú úlohu.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!