Veľká prehra


Autentický príbeh o človeku, ktorý na vlastnej koži zažil obrovskú prehru na automatoch, dostal sa do dlhodobých dlhov a napožičiaval si množstvo peňazí, vám možno konečne otvorí oči, ako veľmi sú hazardné hry nebezpečné pre celú spoločnosť. Stúpajúci trend hráčov by mal byť varovným prstom pre nás všetkých. Nikdy neviete, kedy sa do podobného problému dostanete vy alebo niekto z vášho okolia a problém závislosti budete musieť riešiť z prvej ruky.

Dôvod na hru

Prečo hráči neustále hrajú, prečo ich neodradí prehra a prečo sa utiekajú k herniam, aj napriek tomu, že by mali hľadať riešenia svojich problémov úplne niekde inde? Hra vzbudzuje pre hráča vzrušenie, napätie a očakávanie. Tento adrenalínový stav udržuje hráča pozorného a nedovolí mu prestať. Najhoršie je, ak hráč dostáva peniaze od blízkych, pretože naozaj nejde o pomoc, ale len o podporu v hre.

Pre hráča je úspech to, že si výhru odnesie z herne alebo si ju nechá z online kasína vyplatiť. Vo väčšine prípadoch všetko to, čo vyhrá, aj hneď obratom dá naspäť do hry. Začarovaný kruh, z ktorého je naozaj náročné sa dostať, pretože kasína majú svoje lákadlá a práve preto vstúpila do platnosti regulácia hazardu v Česku, ktorá má práve zabrániť vznikajúcim závislostiam.

Ako z dlhov a hier von?

Prestať hrať a priznať si problém nie je jednoduché. V Česku platí regulácia pre hracie automaty a nová legislatíva zahrňuje aj povinné overenie identifikácie hráčov. To by mohlo zabrániť niektorým hráčom hrať. Závislí hráči často klamú, klamstvá sa nabaľujú a tak prichádzajú myšlienky, ktoré majú sebadeštruktívny charakter. Ak sa k tomu pridá beznádej a úzkosť, môže to celé mať fatálne následky. Preto je najdôležitejšie priznať si problém a navštíviť odbornú pomoc. Určite by ste sa nemali uťahovať sami do seba a snažiť sa so závislosťou bojovať sami.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!