Stres a panika v práci spôsobuje vážne poškodenie zdravia


Nie je to žiadna poplašná správa, ale realita. Koniec koncov vás to môže a zrejme nejedného postretlo v priebehu života niekoľkokrát. Pracovný proces sa vyznačuje rýchlym tempom, vysokou nasadenosťou, flexibilnými reakciami a produktivitou, ktorá nemá hraníc. Šéf by vás niekedy aj „zodral z kože“, len aby dosiahol želaný výsledok.

Pracovnou zmluvou ste sa k tomu ale zaviazali a nikto iný za vás nebude riešiť prípadné problémy, ktoré pôsobením negatívnych faktorov zapríčiníte. Množstvo povinností môže byť tak obrovské, že sa vás začne zmocňovať panika a stres. Okolité prostredie môže byť tiež veľmi preplnené stresormi. Tým môže byť váš kolega, šéf a čas. Nepodceňujte žiadne príznaky a vyvarujte sa bolestiam hlavy. Tento stav vie znepríjemniť celý deň. Cefalea (bolesť hlavy) vám neumožňuje plné sústredenie a pokiaľ pretrváva dlhšiu dobu strácate prehľad o skutočnom dianí.

Pred tým než prejdete k založeniu firmy a stanete sa úspešným podnikateľom, berte ohľad na to, že niektoré veci nebudete zvládať bez pomoci druhých. Manažér, ktorý je ovplyvnený stresom a podceňuje jeho silu, môže spôsobiť fatálnu chybu, ktorá sa odstraňuje ťažšie. Dokonca sa môže stať, že vás prepadne syndróm vyhorenia. Nechuť do práce automaticky neznamená, že ním trpíte už teraz, prichádza v určitom časovom období a následky si občas môžu vyžiadať aj psychické poruchy.

Zľahčite si to

Musíte na seba myslieť. Stres a panika nás občas prepadnú aj v bežnom živote. Človek by mal mať aj určitý nadhľad. Vyhľadávať situácie, ktoré komplikované veci zjednodušia. Priblížiť si kanceláriu cez virtuálne sídlo a odbremeniť sa od vybavovania administratívy. Nájdite si partnera na spoločný biznis, o ktorom viete, že bude zodpovedne fungovať spolu s vami.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!