Rotujúca hračka, ktorá si získala dnešnú mládež


Niekedy je to ako s módou aj vo všetkých ostatných oblastiach. Neustále sa meniace podmienky a technológie menia aj naše vnímanie. Podobne je to aj pri rotujúcej hračke, ktorá v podstate nedáva žiadny zmysel. Omyl je však pravdou, tvrdí sa, že táto hračka má svoje pozitívne účinky.

Stále viac obľúbenejšia záležitosť

Spojenie „fidget spinner“ vám nemusí hovoriť nič, no stačí sa obrátiť na dnešné deti a tie vám toho povedia oveľa viac. Čím ďalej obľúbenejšia hračka pomáha ľuďom v mnohých krajinách po celom svete. Od stresu, závislosti na fajčenie alebo od ťažkostí pri hyperaktivite. Aspoň to tvrdia jej výrobcovia a niektorí psychológovia.

Ešte sa ani tak celkom neskončil boom antistresových maľovaniek  a už je tu zasa niečo nové. Môžete deťom kúpiť hračku na diaľkové ovládanie, no nesmiete zabudnúť na to, že určite budú chcieť aj fidget. V našom jazyku by sme asi ťažko hľadali ekvivalent názvu a preto si musíme vystačiť s prekladom. Podstatou je rotujúci pohyb, ktorý pripomína vrtuľku.

Zaujala aj dospelých

Napriek všetkému nie je určená len deťom. Znie to možno divne, ale tento upokojujúci predmet oveľa viac nakupujú v zahraničí aj dospelí. Tí často hovoria, že im antistresové pomôcky umožňujú sústrediť sa na úlohy, pri ktorých musia dlho sedieť, upokojujú ich a navodzujú im uvoľnený stav mysle.

Hračka, ktorou je možné točiť, hádzať či dokonca otvárať fľaše so zátkami a hlavne – upokojovať sa ňou kdekoľvek a kedykoľvek. Teda pokiaľ sa snažíte vaše dieťa uložiť do postele a chcete, aby sa prikrylo Disney obliečkami, vyskúšajte, či ich pred spánkom tento šikovný nástroj dokáže upokojiť. Hovorí sa, že takzvaný „fidgeting“ funguje podobne ako cvakanie perom. Základom je roztáčanie hračky, ktorá sa uprostred drží medzi palcom a ukazovákom. Náročnejšie triky s ňou potom vyžadujú aj druhú ruku, čo však už asi nie je predmetom upokojenia.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!