Pozorujte život v prírode pomocou fotopasce


Patríte aj Vy k milovníkom prírody, ktorý nadovšetko zbožňujú pohľad na divé zvieratá, na ich bezstarostný život v prírode i na nebezpečenstvá, s ktorými sa stretávajú? Vedzte, že takéto neopakovateľné prírodné scenérie už nemusíte sledovať len v dokumentárnych filmoch. Poradíme Vám ako môžete pomocou fotopasce sledovať divú zver priamo vo Vašom okolí.

Ešte donedávna boli naše možnosti pozorovať divé zvieratá v ich životnom prostredí veľmi obmedzené. Boli sme odkázaní na potulky prírodou, dlhé vyčkávanie na posedoch či v rôznych skrýšach a výsledok nebol vždy taký, aký sme si priali. Mnohokrát nás mohol prezradiť náš vlastný pach, ktorý vietor zavial až k zveri, ktorá sa nám potom radšej vyhla. Inokedy sme si proste mohli zvoliť miesto, kde sa žiadne zvieratko neukázalo a takto sme trávili hodiny a hodiny úplne bezvýsledne. Druhou možnosťou bolo pozrieť si v televízii zaujímavý dokument o živote divých vzierat, avšak pre pravého milovníka prírody to nie je to pravé orechové.

Pokiaľ chcete vidieť unikátne zábery zo života divých zvierat, ktoré si zadovážite vy sami a ktorými sa môžete neskôr popýšiť máme pre vás ideálneho pomocníka – fotopascu. Fotopace si už dávno vydobili svoje nenahraditeľné miesto medzi poľovníkmi, lesníkmi či bežnými zvedavcami, ktorí radi pozorujú našu slovenskú divočinu. Dnešné fotopasce vynikajú svojimi kvalitami a vymoženosťami. Nie sú to len obyčajné fotoaparáty, ktoré zachytia pohyb. Kvalitná fotopasca dokáže pracovať vo dne aj v noci. Vďaka zabudovanému IR prísvitu, ktorý môže mať rôznu vlnovú dĺžku infračerveného žiarenia, dokáže vyhotoviť krásne zábery z nočného života zvierat.

Poľovníci najčastejšie využívajú fotopasce na pozorovanie prechodov divých zvierat, sŕn, jeleňov, diviakov a podobne. Mnohokrát sa podarí zachytiť aj poskakovanie drobného či väčšieho vtáctva v blízkosti fotopasce. Niektoré typy týchto prístrojov dokážu vytvoriť aj videozáznam s vysokým rozlíšením a samozrejme aj so zvukom. Vy si tak môžete pohodlne pozrieť majestátne jelene v období ruje, medveďa, ktorý sa snaží vylúpiť včelí úľ či diviaka bahniaceho sa v blate.

Nebolo by však fér, keby sme sa nezmienili aj o ďalších prednostiach a možných využitiach fotopasce. Totiž nie je to len zábavka či vymoženosť pre nás, ktorí milujeme prírodu a zvieratá. Fotopasce si nevedia vynachváliť napr. aj bezpečnostné služby či jedinci, ktorí potrebujú uchrániť svoj majetok pred vandalmi a zlodejmi. Dnes už existujú aj tzv. MMS fotopsce, ktoré sú vybavené výkonnou anténou. Tá sa dokáže jednoducho napojiť na GSM signál a v reálnom čase odosielať zachytené zábery či natočené videá. Majiteľ fotopasce teda má dokonalý prehľad o tom, čo sa deje na stráženom mieste a ihneď môže reagovať na vznikajúci problém. Mnohým ľuďom sa pomocou fotopasce podarilo odhaliť nielen ľudských vandalov, ale dokonca aj lesných priateľov – medvede, ktoré pravidelne robili neporiadky okolo rekreačných chatiek a domčekov.

Pokiaľ teda aj Vy chcete získať vlastné a unikátne zábery zo života divých zvierat a dravcov, vrelo Vám odporúčam, aby ste si zadovážili tento skvelý prístroj. Uvidíte, že neoľutujete, ba čo viac, bude to Váš verný kamarát, na ktorého nedáte dopustiť.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!