Osvetlenie v praxi: Dobré podmienky pre prácu


Podstatnú časť života strávime v práci. Osem a pol hodiny, ale aj viac denne presedíme na tom istom mieste, preto by sme sa oň mali viac zaujímať. To, ako sa človek cíti v práci, má veľký vplyv aj na jeho pracovný výkon. Psychológovia už dávno poukazujú na fakt, že z pracovísk sa vytratila radosť. Pozitívna atmosféra v práci je však veľmi dôležitá. Pri zariaďovaní firemných priestorov sa neraz uplatňujú svetové trendy a najmä firemná kultúra, a preto, ak ide o zariadenie, jednotlivec ho môže ovplyvniť iba minimálne. Moderné LED projekty sa však začínajú stávať súčasťou nie len domácností, pretože výhod v takomto osvetlení je veľmi veľa.

Ideálne podmienky

Na strate koncentrácie či zlyhávaní v pracovných výkonoch sa môžu podpisovať aj nesprávne umiestnený pracovný stôl, nevhodné kreslo a nedostatok svetla či vzduchu. Pracovné prostredie je dôležitým faktorom pre hodnotenie spokojnosti s prácou. Podľa jedného výskumu z oblasti ľudských zdrojov sa až 42 percent opýtaných, ktorí sa zaradili medzi stredný manažment, rozhodlo opustiť zamestnanie, pretože im nevyhovovala atmosféra na pracovisku. Tomu sa dá veľmi dobre vyhnúť správnym osvetlením kancelárie, pretože do zdravého pracoviská patrí čo najviac kvalitného osvetlenia.

Jednou zo základných otázok pri tvorbe pracovného prostredia by mal byť aj fakt, do akej miery je denné svetlo pre človeka nevyhnutne potrebné a do akej miery je ho možné bez nepriaznivých účinkov nahradiť umelým svetlom. V osemdesiatych rokoch bolo vykonaných mnoho pokusov zameraných na zistenie vplyvu denného osvetlenia na človeka v porovnaní s umelým osvetlením.

Lenže nie vo všetkých prípadoch sa dajú takéto optimálne podmienky nastaviť a výskum aplikovať na prax. Ideálnou náhradou je šetrné osvetlenie, ktoré je síce umelé ale nepôsobí tak rušivo na výkon zamestnanca ako klasické žiarovky. Ak ste ušetrili náklady pri zakladaní Ready Made spoločnosti, môžete si dovoliť investovať do ekologického riešenia, ktoré v konečnom dôsledku prospeje najmä spoločnosti.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!