Osobitosť vašej kuchyni dodáte rýchlo


Možno to sami poznáte. Pozvete si hostí a namiesto toho, aby posedávali v pohodlnom gauči pred televíziou, striehnu v kuchyni. Dolievajú si nápoje, alebo len tak klebetia s vami. Aj preto sa v poslednej dobe stále častejšie objavujú varné ostrovčeky voľne umiestnené v priestore, ktoré v podstate slúžia ako bar. Kuchyňa teda môže byť nielen rýdzo funkčným priestorom, kde vznikajú pokrmy, ale aj spoločenskou miestnosťou. To všetko by sa pri jej zariaďovaní malo zohľadniť.

Základné prvky v oslnivých materiáloch

Dôležité je tiež myslieť na úložné priestory. Panvice, mixéry a ďalšie nevyhnutné pomôcky kuchára by mali byť v bezprostrednej blízkosti pracovnej plochy. Na osobitosti kuchyne sa podieľajú jedálenské stoličky. Práve kreatívne využitie farieb či materiálov, z ktorých budú vyrobené pridajú priestoru na hodnote a zdôraznia, že kuchyňa nie je podradná časť domova.

Dizajnérske prostredie

Zručný dizajnér aj zo sebe menšej kuchyne dokáže vykúzliť unikátne miesto a nájsť dostatok priestoru, kam ukladať všetok riad a postaviť dizajnové stoličky. Pre úzke či stiesnené priestory sú ideálne dve protiľahlé kuchynské linky so vstavanými spotrebičmi. Keď nie je priestor dostatočne široký, myslite do výšky, kuchynské skrinky a poličky skladajte vertikálne smerom k stropu.

Vaša oáza pokoja

Ak na všetko nebudete stačiť, zavolajte si odborného poradcu. Dizajnér pozná všetky dôležité pravidlá, ktoré z vašej kuchyne urobia ten najdokonalejší priestor s osobným nádychom. Vy budete vedieť, kde sa nachádza potrebný kmín a vaši hostia si budú naopak myslieť, že sú v modernej galérii interiérového zariadenia.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!