Nepodceňujte starostlivosť o zvieratá


Zvieratá sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov a máloktorý človek by si bez ich prítomnosti svoj život vedel predstaviť. V mnohých prípadoch nám dokážu nahradiť strateného partnera a blízkeho človeka, ktorý nás už možno opustil. Aby nám mohli svoju lásku naplno prejavovať, mali by sme im dopriať dôkladnú starostlivosť, pretože tieto veci sami až tak dobre a vždy nezvládajú.

Dobrá starostlivosť o koňa je základom spokojnosti tohto ušľachtilého zvieraťa a samozrejme aj jeho majiteľa. Aké metódy a postupy teda existujú pri starostlivosti o tieto zvieratá? Je to predovšetkým pravidelné čistenie srsti, obutie koňa, kŕmenie vhodnými krmivami a ďalšie nemenej dôležité veci. Pripravili sme pre vás súhrn tých najdôležitejších faktov, ktoré by ste mali poznať, ak vlastníte koňa alebo o tom len uvažujete.

Kozmetika pre kone

Kôň je zviera, ktoré si na čistotu a pohodlie naozaj potrpí. V súčasných podmienkach to nie je ani náročné. Existuje aj špeciálna kozmetika, kde nájdete repelenty pre kone. V tomto letnom období sa to zíde asi viac než by ste si mysleli. Väčšina z nich sa potom ľahšie ubráni nepríjemným útokom múch a iného hmyzu, ktorého je v ich okolí naozaj dosť.

U koňa je asi najdôležitejšia jeho srsť. Pokiaľ podceníte aj ten najmenší detail, môže to mať vážne následky, ktoré vedú ku kožným ochoreniam. Pravidelné čistenie srsti koňa každý deň sa postará o jej dokonalý vzhľad, zároveň premasírujete a prekrvíte jeho kožu a svalstvo.

Nezabudnite na kopytá

Kovanie kopýt je už v dnešnej dobe úplne bežnou záležitosťou. Neplní len funkciu ochrannú, ale často tiež funkciu liečebnú. Kopytá môžu trpieť na rázštepy a deformáciami, preto je nutné tieto napadnuté časti často kontrolovať, orezávať a ošetriť. Špeciálne vytvarovanie podkovy často môže koňom uľaviť pri chôdzi a napomôcť im v hojení týchto rán. Ak bude spokojný kôň, potom budú aj vaša prechádzka v prírode a pozorovanie okolitého prostredia pomocou ďalekohľadu oveľa jednoduchšie.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!