Najlepšie frázy, ktorými zastavíte nepríjemný rozhovor pri zoznamke


Voči nepríjemných rozhovorom je imúnny asi len málokto. Urážlivé slová môžu byť pritom vypovedané z úst príbuzných, milovaných, kolegov v práci, priateľov a úplne neznámych ľudí. Často sa s nimi stretávame a len málokedy vieme vhodne reagovať. Poďte sa s nami pozrieť na to, ktoré frázy použiť na to, aby ste si zachovali svoju dôstojnosť a nikoho zároveň neurazili.

Hranice osobného priestoru

Každý z nás má nedotknuteľný osobný priestor. Tento pojem sa vzťahuje nielen na fyzickú vzdialenosť, ktorou dovoľujeme ostatným sa k nám priblížiť, ale aj na osobné informácie a záležitosti, ktoré sa týkajú viac menej nášho súkromia, ktoré by sme si už od prvej zoznamky mali dôkladne strážiť

Takže ak nechcete diskutovať o týchto alebo iných aspektoch svojho života, potom si bez akýchkoľvek výčitiek svedomia zachovajte svoje hranice. Samozrejme, výber tejto cesty bude musieť čeliť určitým ťažkostiam.

Keď sa kladú nepríjemné otázky

Stáva sa, že účastník jednoducho nechápe, že sa pýta na nesprávnu otázku. To platí najmä o mužoch, ktorí nepremýšľajú nad skutočnosťou, že pre ženy môžu niektoré slová znieť urážlivo. Napríklad:

– Aká je vaša veľkosť oblečenia?

Človek, ktorý sa snaží o kontakt s osobou bližšieho vzťahu, by sa mal zaujímať o veci, ktoré sú oveľa dôležitejšie. Pri milom zoznamovaní akéhokoľvek druhu by ste mali byť predovšetkým zdvorilí a nezachádzať do krajností. Takéto otázky sa nekladú. Ak to nastane, môžete odpovedať frázou.

„Dám vám svoj kabát, pozrite sa na značku.“

alebo:

„Je príliš skoro na výber svadobných šiat.“

Oblečenie, vzhľad pekných dámskych topánok a vek pri zoznamovaní radšej neriešte.

Keď sa nepríjemné otázky používajú ako spôsob sebavyzdvyhovania

Niekedy sa ľudia pýtajú na takéto otázky, aby si  dokázali svoje vysoké sebavedomie. Ide o ich ego.

– Ach, prečo ste tak chudá! Ste chorá?

V tomto prípade je dôležité zostať v pohode. Najlepšie je odpovedať na otázku otázkou:

„Ste lekár?“ Keď ste prišli na to, že som chorá/ý?

alebo:

„Chcete tiež schudnúť?“

Uvedomte si, že nikto nemá právo zasahovať do vášho súkromného priestoru a klásť nevhodné otázky pod rúškom priateľských sympatií alebo obyčajnej zvedavosti. Vy a len vy sa musíte rozhodnúť, s kým a akou formou budete zdieľať údaje o svojom živote.

Najlepšou frázou, ktorou nič nepokazíte je: „Môžeme hovoriť o niečom inom.“ Nezabudnite tiež na to, že žiadne slovo nie je nôž.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!