Čo musíte vidieť v Bologni


Taliansko, krajina v tvare čižmy, ktorá vás nenakope, ale donúti vás, aby ste sa do nej zamilovali. Teda aspoň do niektorých jej častí, lebo hlučných Talianov je ťažko mať rád. Keby ste zapichli prst kamkoľvek na mape, vždy nájdete zaujímavé miesto, či už historické uličky alebo krásne pláže. A čo by ste povedali na to, keby ste zapichli prst do červenej Bologne? 370-tisícové mesto je centrom regiónu Emilia-Romagna a všade, kam sa pozriete, uvidíte červené, oranžové, žlté a lososové domy lemujúce úzke uličky. Čo robiť v Bologni, aby ste si ju užili naplno?

Túlajte sa uličkami

Aj keď Bologna nie je Rím, budete prekvapený množstvom ľudí, ktorí tu zmätene pobehujú po uliciach. Teda po tých hlavných, keď zájdete do bočných uličiek, budete sa cítiť ako v raji. Jednou z najkrajších ulíc v Bologni je Via San Guiseppe, má atmosféru, charizmu a je tu ľudoprázdno. Keby ste chceli vidieť povestné bolonské kanály, ktoré vzdialene pripomínajú Benátky, kanál Moline nájdete na ulici Via Piella. Tiež veľmi pekná ulica, na ktorej nájdete aj dobré reštaurácie.

Pozrite si najväčšie lákadlá

Medzi najväčšie atrakcie patrí Due Torri, po slovensky Dve veže. Kedysi ich boli v Bologni stovky a vtedy vyzerala ako dnešný Brooklyn. Teda aspoň trochu. Dnes ich tu nájdete len zopár a práve tieto dve sú najznámejšie. Ďalším veľkým lákadlom je Neptúnová fontána a jej okolie – Piazza Magiore, kde nájdete aj obrovskú Baziliku sv. Petrónia, radnicu a pulzujúci život. Pekným miestom je aj Bolonská univerzita a jej okolie. Prezývajú ju aj Alma Mater, pretože je to najstaršia univerzita na svete.

Choďte do neďalekej Modeny

Pýtate sa, čo vidieť v Modene? Na to, že je to „malé“ stotisícové mesto, je tu toho požehnane, čím vás dostane. Je tu rodný dom Enza Ferarriho, ktorý predal, aby si mohol kúpiť pretekárske auto. Dnes je v ňom múzeum, pri ktorom je postavená väčšia hala od Františka Kaplického. V nej uvidíte ešte viac týchto jedinečných áut. Centrum mesta je tiež veľmi pekné, najkrajšou modenskou stavbou je Duomo di Modena, biela katedrála, ktorá vyzerá ako z Lega. Modena je z Bologne vzdialená iba 30 minút vlakom a rozhodne stojí za to sa ísť sem pozrieť.

Chcete ďalšie tipy na destinácie v Taliansku? Láka vás napríklad dovolenka v Trapani, ale neviete, či to stojí za to? Navštívte blog o cestovaní Travelissimo.sk a dozviete sa viac.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!