Automaty, alebo tiež kto hrá, nevyhrá


To, že hazardné hry a gambling sú veľkým problémom, o ktorom sa až tak veľmi nehovorí, podporuje aj fakt, že Česká republika v tomto roku sprísnila pravidlá pre online kasína a jednak nebude jednoduché a lákavé prevádzkovať online kasíno, na druhej strane hráči budú musieť rešpektovať zmenu určitých pravidiel pri hrách, čo ich môže odradiť od samotnej hry. Ako sa zmenia automaty?

Zmeny pri automatoch

Automaty sú zrejme tou najrozšírenejšou a najobľúbenejšou formou hazardných hier, no aj tie v Česku prešli od 1. januára 2017 veľkou zmenou. Pri hracích automatoch sa znížila maximálna možná výhra a pristúpilo sa na nútenú štvrť hodinovú prestávku po dvoch hodinách hry. Hráčov pri ostatných hrách, a to napríklad pri rulete ich nebude lákať živá krupiérka. Ako automaty ovplyvňujú životy ľudí? Pozrite si priložené video.

Problémy hráčov

Smutnou štatistikou je, že hráčov čoraz viac pribúda a ich schopnosť manipulovať s okolím, zastierať pravdu a hovoriť polopravdy je stále lepšia. Veľké množstvo hráčov závislých na automatoch majú obrovské dlhy, z ktorých sa nevedia dostať, a tak ich len zvyšujú a zvyšujú. Dúfajú, že práve ďalšia výhra ich vyšvihne do plusových čísel a všetkým svojim veriteľom vrátia dlžné peniaze. Opak je však pravdou a hazardnou hrou sa z dlhov nikdy nedostanete.

To najhoršie, čo môžete pre hráča urobiť, je zaplatiť za neho dlhy, pretože sa nikdy nepoučí zo svojich chýb. Títo ľudia majú tendenciu sa ukryť pred svojimi problémami, doslova zmiznúť z očí a tváriť sa, že žiadne dlhy neexistujú. Avšak, závislí a dlhujúci hráči by mali v prvom rade začať navštevovať terapiu a svojim veriteľom začať splácať. Pomaly, ale platiť. Musia si príjmy rozdeliť tak, aby im ostala časť na živobytie a časť na zníženie dlhov z hazardných hier.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!