Ako správne cvičiť


Cvičenie je pre naše telo veľmi prospešné. Postará sa o správne fungovanie životne dôležitých orgánov a zároveň vytvaruje celé telo do požadovanej formy.

Ak chcete spevniť telo, spáliť podkožný tuk a posilniť svoje zdravie, je posilňovňa to pravé miesto pre vás. Nemusíte mať obavy zo zaobchádzania so zložitými strojmi, ani z nepríjemných pohľadov, stačí sa riadiť len niekoľkými jednoduchými pravidlami a svoju posilňovňu si môžete urobiť podľa videa aj doma.

Čo všetko potrebujete na zriadenie domácej posilňovne

V prvom rade si musíte uvedomiť, že je nutné uvoľniť určitý priestor na cvičenie a prípadné cvičebné pomôcky. Ideálne by bolo, ak by ste si mohli aspoň na začiatok dovoliť cvičiť tam, kde máte pripojenie na internet. Vašou úlohou bude predsa cvičiť podľa špeciálneho videa, ktoré zrejme nebude len jedno.

Do posilňovne si so sebou vždy väčšina ľudí berie aj  uterák a tenisky. Uterák kvôli hygiene pri cvičení a tenisky predovšetkým kvôli bezpečnosti. Ak to s posilňovaním myslíte naozaj vážne, je tiež vhodné zaobstarať si posilňovacie rukavice, aby ste predišli prípadným mozoľom a oderom na dlaniach. Pohodlné pánske tričko je pri cvičení nutné tiež, tu musíte rátať s tým, že sa veľmi rýchlo začnete potiť, preto sú vhodnejšie prírodné materiály a vlákna.

Ďalej by ste mali zaobstarať spomínané pomôcky. V tomto prípade dajte na rady odborníka, ktorý presne vie, ktoré veci skutočne fungujú, a na ktoré partie tela sa konkrétne zamerať. Ideálne sú celé zostavy v jednom. Špeciálne posilňovacie veže, jednoduchosť eliptických trenažérov a samozrejme činky. Tie sa zídu asi pri každom cvičení. Vybrať si môžete svoju váhu, ktorá vyhovuje vašim podmienkam a záťaži.

Zamerajte sa na všetky partie svojho tela

Cvičiť podľa videa je jednoduché, pretože pri takomto spôsobe máte doma k dispozícii aj osobného trénera. Nech sa pri cvičení zameriate na ktorúkoľvek časť tela, nikdy nevynechávajte posilňovanie brušných svalov. Vždy si najskôr pozrite, ako jednotlivý cvik funguje a potom si ho odskúšajte. Uvidíte, že cvičenie podľa špeciálneho a možno aj vášho obľúbeného videa bude naozaj jednoduché.

Odporúčame

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!